Jymy-rastit 2021

Sotkamon Jymyn Jymyrastit 28.4.-20.10.2021

www.rastilippu.fi

Jymy-rastit ovat kaikille avoimia kuntosuunnistustapahtumia.

IR = iltarastitapahtuma keskiviikkoisin, lähdöt klo 17.00-18.30 + omatoimirastit torstaista sunnuntaihin.

OTR = omatoimirastit keskiviikosta sunnuntaihin. Omatoimirasteille karttoja myydään paperisena Vuokatti Sportin respasta (Opistontie 4) ja pdf-tiedostona Rastilipussa.

Hinnat: Karttamaksu 6 € (alle 12-vuotiaat lapset sekä alle 16-vuotiaat Jymy-juniorit ilmaiseksi), Emit-vuokra 1 €. Maksutavat: käteinen, Rastilippu.

Radat: A (5-8 km), B (3-5 km), C (2-3 km), D (1-2 km).

Lisätietoja: Joni Korhonen, p. 0453156607.

Tervetuloa mukaan Jymy-rasteille!

 

KALENTERI                                                                                                      

OTR = omatoimirastit (ke-su) , IR = iltarastit (ke) + omatoimirastit (to-su)                             

PVM   Paikka                          Radat         Reittihärveli       Omatoimitulokset

28.4.   Sotkamon Lukio (sprintti)   A, B, C          reittihärveli              omatoimitulokset

5.5.     Urheiluopisto       OTR        A, B, C, D      reittihärveli             omatoimitulokset

12.5.   Katinkulta (sprintti) OTR     A, B, C          reittihärveli              omatoimitulokset

19.5.   Hiukka               OTR        A, B, C, D       reittihärveli              omatoimitulokset

26.5.   Tipasoja, Rätäkkö  OTR      A, B, C, D      reittihärveli              omatoimitulokset

2.6.     Emäntäkoulu                    A, B, C, D

9.6      Vaarankylä                       A, B, C, D

16.6.   Tipasoja, Riekinkangas      A, B, C, D

23.6.   Ketunvaara                      A, B, C, D

30.6.   Pöllyvaara                        A, B, C, D

7.7.     Vuokatinrinteet ala-asema A, B, C, D

14.7.   Saviaho                           A, B, C, D

21.7.   Tipasoja, Airikaisenvaara  A, B, C, D

28.7.   Parkua                            A, B, C, D

4.8.     LEIMAUS         

11.8.   Salmela (sprintti)             A, B, C              

18.8.   Kelkkalankangas              A, B, C, D         

25.8.   Vuokatinvaaran yläparkki  A, B, C, D

1.9.     Roninkangas                   A, B, C, D

8.9.     Tipasoja, Huhtikangas      A, B, C, D

15.9.   Urheiluopisto (sprintti)     A, B, C

22.9.   Emäntäkoulu (yö)            A, B, C

29.9.   Leivola (yö)                     A, B, C              

6.10.   Kaarreniemi (yö)              A, B, C

13.10. Heikkilänvaara (yö)          A, B, C

20.10. Tipasoja,Pungankoski (yö) A, B, C